Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Gevaş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan Gevaş Gençlik Merkezi çalışmalarına hızlı başladı. Gençlerin kendilerini her alanda geliştirmeleri için eğitimler veren ve gönüllülük..

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Gevaş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan Gevaş Gençlik Merkezi çalışmalarına hızlı başladı.
Gençlerin kendilerini her alanda geliştirmeleri için eğitimler veren ve gönüllülük faaliyetleri yürüten Gençlik Merkezi Kültür ve Sanat Yarışmaları’na ağırlık verdi. Gençlik Spor Bakanlığı tarafından her yıl farklı kategorilerde gençler arası kültür ve sanat yarışmaları kapsamında ses, şiir okuma, bilgi yarışması ve tiyatro gibi yarışmalar düzenleniyor.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalar kapsamında Gevaş Gençlik Merkezi’nde liseler arası bilgi yarışması ve şiir okuma yarışmasının ön elemeleri gerçekleştirildi. Lise kategorisinde yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren Gevaş İzzeddin Şir Anadolu Lisesi ile İmam Hatip Anadolu Lisesi Van’da düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışmasına ilçemizi temsilen katıldı. Yarışmada İzzeddin Şir Anadolu Lisesi öğrencileri büyük bir başarı göstererek kendi kategorilerinde birincilik kupasının sahibi olarak, Elazığ’da düzenlenecek olan Gençler Arası Bilgi Yarışması Bölge Finallerinde Van’ı temsil etme hakkı kazandı. Başarılı öğrenciler, hediye çeki ve plaketle ödüllendirildi.
Öte yandan geçtiğimiz hafta Gevaş Gençlik Merkezi’nde düzenlenen liseler arası Şiir Okuma Yarışı ön elemeleri de tamamlandı. Jüri üyeliğini; Gevaş Sesi Gazetesi İmtiyaz sahibi Yusuf İdiz, Gençlik Lideri Necat Kaçmaz ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Merve Özge Yılmaz, Ferrah Erva ve Safiye Topal’ın yaptığı yarışmada Gevaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 13-17 yaş kategorisinde erkeklerde 1. lik Kızlarda 1. ve 2. lik alırken, İzzeddin Şir Anadolu Lisesi 18 -25 yaş kategorisinde kızlarda , Akdamar GAMA Lisesi 13-17 yaş kategorisinde 1. erkeklerde 2. Oldu. Dereceye giren öğrenciler yakın zamanda Van’da düzenlenecek olan Şiir Okuma Yarışması Van İl Birinciliği’ne ilçemizi temsilen katılma hakkı kazandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan, Gençlik Merkezi Müdürü Bahattin Ceylan, Gençlik Merkezinde gençlerimizin kendilerini her alanda geliştirmeleri, yeteneklerinin farkına varmaları ve eğitimleri için çalışmalar yürüttüklerini belirttti. Her zaman gençlerin yanında olduklarını belirten Ceylan, “Bakanlığımızca her yıl Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında düzenlenen Tiyatro, Bilgi, Şiir ve şarkı yarışmasında ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Van’da düzenlenecek İl finalleri öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde Gençlik Merkezimizde yarışmalarımızın ön elemelerini gerçekleştirdik. Bu gün düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışmasında İzzeddin Şir Anadolu Lisesi İl birincisi olarak Bölge Finallerinde ilimizi temsil hakkı elde etmiştir. Bizler bundan büyük gurur duyduk. İnşallah diğer yarışmalarda da gençlerimiz yeteneklerini en güzel şekilde sahneye taşırlar. Özellikle bizlerden bu anlamda desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Bayram Yıldız’a Gevaş Belediye Başkanımız Sayın; Murat Sezer’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz M. Kasım Erva’ya, Okul Müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.