4 MEVSİM KOCAELİ 10. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞLIYOR

  Gevaş Belediyesi, fotoğraf sanatı aracılığı ile mahalleleriyle birlikte Gevaş’ın doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentimizin tanınmasını sağlamak amacı ile “Dört Mevsim Gevaş” Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenliyor…

4 MEVSİM KOCAELİ 10. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞLIYOR

 

Gevaş Belediyesi, fotoğraf sanatı aracılığı ile mahalleleriyle birlikte Gevaş’ın doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentimizin tanınmasını sağlamak amacı ile “Dört Mevsim Gevaş” Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenliyor.

Bu sene ilk kez düzenlenecek yarışma kente ait bir görsel bellek oluşturmak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunurken Gevaşlı olma bilincini vurgulamak amaçlanıyor. Yarışmaya başvuru tarihinin 1 Şubat 2022 olarak açıklandı. İlkinin “Kış Gevaş’ta Güzel” adlı altında başlatılan yarışmanın herkesin katılması istendi.

Yarışmayla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Murat Sezer,
“İlçemizin coğrafi, kültürel, sosyal ve ekonomik değerleri, tarihi ve turistik zenginlikleri, yayla turizmi, tarihi mekanlar, tarım, hayvancılık gibi kırsal yaşam izlerinin ve tabiat varlıklarının ülkemiz genelinde tanıtılması; bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturulması, kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılması, insanların fotoğraf sanatına ilgi duyması, sanatsal faaliyetlere katılımın arttırılması ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunarak ilçemizin görsel güzelliklerini arşivlemek için düzenlediğimiz, ‘Kış Gevaş’ta güzel’ 1. Ulusal Fotoğraf Yarışmasına tüm fotoğrafseverlerin katılımını bekliyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.