BAŞKAN SEZER’DEN ZAMLARA TEPKİ

Yeniden Refah Partisi Gevaş İlçe Başkanı Onur Sezer, son günlerde yapılan zamlar, halk arasında büyük bir tepkiye neden olduğunu belirtti. Akaryakıta yapılan zamların yanı sıra, tüm tüketim mallarını etkileyeceği düşünülen..

BAŞKAN SEZER’DEN ZAMLARA TEPKİ

Yeniden Refah Partisi Gevaş İlçe Başkanı Onur Sezer, son günlerde yapılan zamlar, halk arasında büyük bir tepkiye neden olduğunu belirtti.

Akaryakıta yapılan zamların yanı sıra, tüm tüketim mallarını etkileyeceği düşünülen artışlar, vatandaşların bütçesini zorladığını belirten Başkanm Sezer, “Üstelik maaşlara yapılan zamların yatmadan iki misli geri alındığı da halk tarafından eleştiriliyor. Özellikle ÖTV ve doğalgaza yapılan yüzde 224’lük zam oranı, vatandaşların tepkisini artırıyor.

Doğalgaz ve petrolün her yerden çıkmasına rağmen, bu zamların gerekçesi konusunda halkın aklıyla alay edildiği düşüncesindeyiz. Bir yılda doğalgaza yapılan bu yüksek zam oranı, vatandaşların sorgulamalarını ve tepkilerini artırmaktadır. Gelinen noktada, vatandaşların zamlarla başa çıkacak güçleri kalmamıştır. Fiyatların sürekli arttığı bir dönemde, maaşların ve gelirlerin zamlardan daha hızlı erimektedir. Sonuç olarak, yapılan zamlara halkın tepkisi büyümekte ve milletin cebinden çıkan bu artışlar bütçe açıklarını daha da derinleştirmektedir. Vatandaşlar, akaryakıt ve tüketim mallarına yapılan zamların yanı sıra maaşlara yansıyan artışların yetersiz olduğunu düşünmektedir. ÖTV ve doğalgaz gibi zamların nedeni konusunda ise halk arasında ciddi bir memnuniyetsizlik ve eleştiri söz konusudur” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.