Gevaş Kaymakam Yıldız’dan Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliğine Ziyaret

Gevaş Kaymakam Yıldız’dan Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliğine Ziyaret KAÇAK AVLANAN KEKLİKLER DOĞAYA BIRAKILDI   Gevaş Kaymakamı Bayram Yıldız, Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe şefliği’ni ziyaret etti…

Gevaş Kaymakam Yıldız’dan Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliğine Ziyaret

Gevaş Kaymakam Yıldız’dan Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliğine Ziyaret

KAÇAK AVLANAN KEKLİKLER DOĞAYA BIRAKILDI

 

Gevaş Kaymakamı Bayram Yıldız, Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe şefliği’ni ziyaret etti. Yıldız, ziyareti sırasında müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgi aldı ve doğanın korunması konusundaki önemine vurgu yaptı.

Ziyaretin ardından Yıldız, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri ile birlikte önemli bir doğa koruma faaliyetinde bulundu. Gürpınar ilçesinde kaçak avcılar tarafından yakalanan 11 keklik, ekipler tarafından kurtarıldı. Kaymakam Yıldız ve müdürlük ekipleri, kurtarılan keklikleri doğal yaşam alanlarına geri bırakmak üzere bir araya geldi.

Kekliklerin doğaya bırakılması sırasında konuşan Kaymakam Yıldız, “Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliği ekipleri tarafından Gürpınar’da yakalan 11 kekliğimiz doğaya bırakıyoruz. Doğal yaşamın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için hepimize büyük görevler düşüyor. Bu güzel canlıların doğada özgürce yaşayabilmeleri için yapılan çalışmalar çok değerli. Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliği’ne bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar İlçe Şefliği yetkilileri ise, doğaya bırakılan kekliklerin doğal ekosisteme katkı sağlayacağını ve bölgedeki biyolojik çeşitliliğin korunmasına yardımcı olacağını belirtti. Ayrıca, kaçak avcılıkla mücadelenin aralıksız devam edeceğini ve bu tür olayların önüne geçmek için gerekli tüm önlemlerin alınacağını vurguladılar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.