GEVAŞ ŞEFKAT ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ ÖZEL ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLIYOR

Gevaş Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, verdikleri eğitimlerle özel çocukları geleceğe hazırlıyor.   Gevaş Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2020 yılından beri ilçede özel eğitim ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan..

GEVAŞ ŞEFKAT ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ ÖZEL ÇOCUKLARI  GELECEĞE HAZIRLIYOR

Gevaş Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, verdikleri eğitimlerle özel çocukları geleceğe hazırlıyor.

  Gevaş Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2020 yılından beri ilçede özel eğitim ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan bireyler için önemli bir hizmet sunuyor. Kurum bünyesinde, konusunda uzmanlaşmış 3 Uzman Öğretici, 3 Fizyoterapist ve 1 Psikolojik ve Rehberlik Danışmanı gibi nitelikli uzmanlar görev yapıyor. Toplamda 5 derslik ve 2 geniş fizyoterapi sınıfı bulunan merkez, Fizyoterapi, Uzay Terapi, Spor Alanı ve geniş bir bahçe ile öğrencilere hizmet sunuyor. Merkez, 122 öğrenciye özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri sağlayarak, öğrencilerin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.

Gevaş Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Harun Güler, merkezde uygulanan programların, özel çocukların ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlendiğini belirtti. Güler, merkezde Zihinsel Yetersizliği Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi, Bedensel Yetersizliği Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi, Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi, Öğrenme Güçlüğü Olan Bireyler İçin Destek Eğitimi ve Evde Eğitim Destek Programı düzenlediklerini belirtti.

Amaçlarının, özel çocukların bireysel ihtiyaçlarını karşılayarak en yüksek gelişim seviyelerine ulaşmalarını sağlamak olduğunu belirten Güler, “Toplumun bu bireyleri anlaması ve desteklemesi gerekmektedir. Özel eğitim ve rehabilitasyon programlarıyla erken müdahaleyle engelli çocukların potansiyellerini en üst düzeye çıkarılabilir, toplumda farkındalığın artırılması ve kapsayıcı bir yaklaşımın teşvik edilmesi, engelli çocukların yaşam kalitesini artırma yolunda önemli bir adım olacaktır. Biz de özel çocuklar için ücretsiz eğitim ve destek sağlayarak onların gelişimine katkı sağlıyor, bu bağlamda Gevaş Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak toplumda önemli bir rol üstlendiğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.