GEVAŞ TEK YÜREK

  Gevaş’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı. Program, Ahlatlı Osman Çavuş Şehitliği Ziyareti ile başladı ve ardından Saat Kulesi Meydanı’nda devam etti. Programa İlçe Kaymakamı Bayram Yıldız,..

GEVAŞ TEK YÜREK

 

Gevaş’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı.

Program, Ahlatlı Osman Çavuş Şehitliği Ziyareti ile başladı ve ardından Saat Kulesi Meydanı’nda devam etti. Programa İlçe Kaymakamı Bayram Yıldız, Belediye Başkanı Murat Sezer, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Gemalmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Üsteğmen Yunus Emre Sonsöz, kurum amirleri, bazı STK ve siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

“DARBELERE KARŞI ÇIKMANIN TEK ÇARESİ EĞİTİMDİR”
Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Başkan Sezer, darbelerin ülkeyi geriye götürdüğünü ve binlerce insanın mağdur edildiğini ifade etti. Darbe girişimlerinin ülkenin istikbalini çalmayı hedeflendiğini belirten Sezer, “Türkiye genç bir nüfus olmasına rağmen maalesef ama maalesef darbelerle çekişen ve darbelerle bugüne gelen bir ülke olmuştur. 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve adını sayamayacağımız onlarca darbe girişimleriyle istikbalimizi çalmaya kalkışmışlardır. Bu darbelerle ülkemizin geriye gitmesi amaçlanmış, onlarca insanımızın idam zemini hazırlanmasına neden olmuştur. Ama 15 Temmuz gecesi bu darbelerden ders alan, ülkenin namusunu, evlatlarının yarınını düşünen halkımız darbe girişimini akamete uğratmışlardır. Bu dünya tarihinde örnek olacak destansı bir mücadelenin örneğidir. Bir ihanet şebekesine karşı ciddi bir mücadeledir. Bu ihanet çetesi, gayesi tek tip insan profilini oluşturmaktı. Amaçları bu cennet memleketi cehenneme çevirmekti. Ama halkımız buna müsaade etmedi. Bu darbeleri engellemenin tek yolu eğitimdir. Eğitimin olduğu yerde bunların hiçbiri olmaz” dedi.

“VAR OLABİLMENİN TEMEL ŞARTI, BİRLİK VE KARDEŞLİĞİMİZİ KORUMAKTIR”
İlçe Kaymakamı Bayram Yıldız ise konuşmasında, 15 Temmuz’un milletin demokrasi zaferini kutlamak ve şehitleri anmak için bir araya gelindiğini belirtti. Yıldız, hain darbe teşebbüsünün Türkiye’yi yıkmaya yönelik bir ihanet olduğunu belirterek, “Bugün, Milletimizin bu demokrasi zaferini kutlamak; kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal, istikbal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha yad etmek ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına inancı ve yüreğiyle dikilen aziz milletimi, 15 Temmuz silahlı darbe girişimini bozguna uğratan aslan yürekli kardeşlerimi, istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyan kıymetli kahramanları sevgi, saygı ve minnetle selamlıyorum.
Yıllardır yaşadığımız bu topraklarda nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar ve nice ihanetler görülmüştür. Ne acı ki bunların içerisinde en vahim, en kanlı ve en elim olanı 15 Temmuz 2016 Tarihinde şahit olduğumuz hain ve menfur darbe teşebbüsü olmuştur. Bu teşebbüs millet iradesini hiçe sayarak Ülkemizde kaos ortamını hortlatmak suretiyle mazisi şan ve şerefle dolu bir milleti yıkmaya ve yok etmeye yönelik iç ve dış düşmanlarımız tarafından tezgahlanan ihanetlerin bir halkası olmuştur. Bu devlet kendisine silah çekenlere, vatandaşına kurşun sıkanlara, vatandaşının üzerine tankla yürüyene, vatandaşına F16’larla bomba yağdıranlara, helikopterlerle ateş edenlere hak ettiği cezayı verecek kudrete ve geleneğe sahiptir. Bu sorumlulukların ağır olduğunu ve büyük özveri gerektirdiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Yine hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu coğrafyada var olabilmenin temel şartı, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumaktır. Artık gün birlik günüdür, kardeşlik ve dayanışma günüdür, bizi birbirimize düşürmek isteyen hainlere fırsat vermeme günüdür” şeklinde konuştu.
Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması meydandaki kalabalığa dinletildi. Ayrıca sinevizyon gösterileri, şiir ve ilahi dinletilerinin de gerçekleştirildiği program, İlçe Müftüsü Sıbğetullah Arvas’ın dua yapmasının ardından sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.