GEVAŞ’A ‘HACI İZZETHAN KUDÜS CAMİİ’ YAPILIYOR

Gevaşlı hayırsever Nimetullah Ürey, babasının adını yaşatmak amacıyla ilçeye ‘Hacı İzzethan Kudüs Camii yapıyor. İzzettrin Şir Anadolu Lisesi altındaki arazide yapılacak olan ‘Hacı İzzethan Kudüs Camii’nin yer tespiti çalışmasına Gevaş..

GEVAŞ’A ‘HACI İZZETHAN KUDÜS CAMİİ’ YAPILIYOR

Gevaşlı hayırsever Nimetullah Ürey, babasının adını yaşatmak amacıyla ilçeye ‘Hacı İzzethan Kudüs Camii yapıyor.

İzzettrin Şir Anadolu Lisesi altındaki arazide yapılacak olan ‘Hacı İzzethan Kudüs Camii’nin yer tespiti çalışmasına Gevaş Kaymakamı Bayram Yıldız’ın yanı sıra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Hamdullah Şevli, İlçe Müftüsü Sıphetullah Arvas ve hayırsever Nimetullah Ürey katıldı.

İbadet ihtiyacının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere de hizmet edecek olan Hacı İzzethan Kudüs Cami’nin içerisinde ayrıca Kur’an kursu, dershane, kütüphane, kreşhane, çayhane, çorbahane, çok amaçlı konferans salonu, şadırvan, çocuk parkı, su kuyusu ve kadınlara hizmet yeri gibi birçok mekan yer alacak.
Hem babasının anısını yaşatmak hem de Kudüs’e olan duyarlılığını göstermek amacıyla böyle bir cami yapımına başladığını ifade eden hayırsever Hemşehrimiz Nimetullah Ürey, “Bu şekilde, toplumumuzun manevi ihtiyaçları karşılanacak ve aynı zamanda eğitim ve kültürel etkinlikler için bir merkez oluşturulacak” dedi.

Hacı İzzethan Kudüs Camii’nin modern bir tasarıma sahip olacağını ve ilçenin manevi atmosferine de uyum sağlayacak şekilde inşa edileceğine dikkat çeken Ürey, “Cami içerisinde geniş bir ibadet alanı, eğitim birimleri, kütüphane ve sosyal mekanlar yer alacak. Bu sayede, cami sadece ibadet ihtiyacını karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda toplumun sosyal ve kültürel etkinliklerine de ev sahipliği yapacaktır” ifadelerini kullandı.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.