GEVAŞLI KASAPLAR DERTLİ

Gevaşlı kasaplar, Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı mezbahanede yaşadıkları sorunları dile getirdi. Hayvanlarını kesemedikleri ve mezbahane hizmetlerinin yetersiz olduğunu ifade eden kasaplar, gazetemize yaptıkları açıklamada endişelerini dile getirdi. Gevaş’ta yıllardır kasaplık..

GEVAŞLI KASAPLAR DERTLİ

Gevaşlı kasaplar, Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı mezbahanede yaşadıkları sorunları dile getirdi. Hayvanlarını kesemedikleri ve mezbahane hizmetlerinin yetersiz olduğunu ifade eden kasaplar, gazetemize yaptıkları açıklamada endişelerini dile getirdi.

Gevaş’ta yıllardır kasaplık yapan Çetin Aksu, Van Büyükşehir Belediyesi ve Gevaş ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 2 veterinerin bulunmasına rağmen, veterinerlerin çoğu zaman yerlerinde olmadığını ve bu nedenle büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Aksu, “Oradaki görevliler bize ‘veteriner yerinde yok’ deyip bizi ilçe merkezindeki veterinerlere yönlendiriyor. Görevliler bize, hayvanları Gevaş’ta veteriner kontrolüne götürmemizi ve ardından kesim için getirmemizi söylüyor. Ancak bu süreç, maliyetleri ciddi şekilde artırıyor. Bu yüzden çoğu zaman sokakta kaçak kesimler yapılıyor. Sorunu yetkililere ilettik ancak henüz çözüm bulunamadı” dedi.
Erhan Bayezit ise, mezbahanenin haftada 3 gün hizmet vermesi gerektiğini ancak sürekli aksaklıklar yaşandığını dile getirdi. Bayezit, “Mezbahanede çalışan personel, su veya elektrik eksikliği gibi nedenlerle sık sık kesim yapamıyoruz. Bu da işlerimizi olumsuz etkiliyor. Normalde haftada 3 gün Gevaş’a hizmet vermesi gereken mezbahanede biz hiçbir gün faydalanamıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kasapların sorunlarına dikkat çeken diğer bir isim olan Emrah Aksu ise, mezbahane hizmetlerinin yetersiz olduğunu vurguladı. Mezbahanenin işlevini yerine getiremediğini ifade eden Aksu, “Acil çözüm bulunmasını bekliyoruz. İşlerimizi sürdürebilmemiz için mezbahanenin düzenli hizmet vermesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Gevaşlı kasaplar, mezbahanenin eksikliklerinin giderilmesi ve veteriner hizmetlerinin düzenli sağlanması talebiyle yetkililere çağrıda bulunuyor. Hem işlerini sürdürebilmek hem de hayvan kesimlerinin sağlıklı koşullarda gerçekleştirilebilmesi için sorunların bir an önce çözülmesini bekliyorlar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.