GEVAŞ’TA EV KiRALARI UÇTU!

Gevaş’ta son aylarda meydana gelen kira artışları, vatandaşları zor durumda bırakıyor. İlçede ev kiraları görülmemiş seviyelere tırmanarak 7 bin TL’ye kadar ulaştı ve bu durum ev bulma sürecini neredeyse imkansız..

GEVAŞ’TA EV KiRALARI UÇTU!

Gevaş’ta son aylarda meydana gelen kira artışları, vatandaşları zor durumda bırakıyor.
İlçede ev kiraları görülmemiş seviyelere tırmanarak 7 bin TL’ye kadar ulaştı ve bu durum ev bulma sürecini neredeyse imkansız hale getirdi.

İl dışından yaz tatili için Gevaş’ı tercih eden aileler, evleri yıllık olarak kiralaması boş evlerin sayısını azaltarak kiraları daha da artırıyor.
İlçede ev bulamayan vatandaşlar, emlakçılardan bu artışlara bir sınırlama getirmelerini talep ederken, emlakçılar ise, yüksek kira artışlarının asıl nedeninin ev sahipleri olduğunu ve bu nedenle müdahale edemediklerini belirtiler.
Tek çözümün ilçede TOKİ konutlarının bir an evvel yapılması olduğunu belirten vatandaşlar, bu şekilde ev sıkıntısının ortadan kalkacağı gibi kiraların da makul seviyeye ineceğini söylediler.
Vatandaşlar, “Birçok Gevaşlı kış mevsiminde ya Van’a ya da Edremit’e taşınmak zorunda kalıyor. İl dışından ilçeye gelen ve sadece yaz mevsiminde kalan aileler, yıllık ev kiraladıklarından dolayı boş ev kalmıyor. Bu durum ev sahiplerinin işine geliyor ve kiraya istediği fiyatı bırakabiliyorlar. Bu nedenle hem ev sıkıntısını ortadan kaldıracak hem de kiraları aşağı çekecek olan tek çözüm bir an önce TOKİ konutlarının yapılmasıdır” şeklinde konuştular.
Ev kiralarındaki bu artışın ekonomik dengesizliği artırma potansiyeli endişe verdiğini ifade eden vatandaşlar, Gevaş’ta konut sorununun çözümü için bir an önce gerekli adımların atılmasını istediler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.