GEVAŞ’TA iLK ÇALIŞTAY

Gevaş, eğitim alanında tarihi bir etkinliğe ev sahipliği yaparak tarihte ilk kez eğitim alanında bir çalıştay gerçekleştirdi. Akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarındaki sorunları ve çözüm önerilerinin yer aldığı “Gevaş..

GEVAŞ’TA iLK ÇALIŞTAY

Gevaş, eğitim alanında tarihi bir etkinliğe ev sahipliği yaparak tarihte ilk kez eğitim alanında bir çalıştay gerçekleştirdi.

Akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarındaki sorunları ve çözüm önerilerinin yer aldığı “Gevaş Kaymakamlığı Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” tamamlandı.

İzzeddin Şir Anadolu Lisesi, Gevaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gevaş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde toplam 33 oturumun gerçekleşen çalıştayda Mehmet Hulki Başak, Ersin Kuşçi ve Murat Şahin moderatörlük görevini üstlendi. Halil Bayram, Emrah Buzkan ve Ömür Turan da verileri büyük bir titizlikle kaydererek çalıştayda görev aldı. 9-13 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştaya 53 yönetici, 76 öğretmen, 52 öğrenci, 70 veli ve 20 sivil toplum örgütü yöneticisi katıldı.

Gevaş bölgesindeki eğitim sorunlarının tüm ayrıntılarıyla ele alındığı bu önemli çalıştay, bölgesel eğitim sınırları ve sorunların etkili çözüm üretme amacıyla büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.


Bu eğitim çalıştayı, bölgesel eğitimin sınırlarını genişletme ve daha yetkin çözümler üretme yolunda atılan önemli bir adım olarak değerlendirildi. Çalışılan sonuçlar, bölgede eğitime büyük katkı sağlayacak olan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.