GÖRENTAŞ’ AİLESİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK FOTOĞRAFI!

Gevaş’ın köklü ailelerinden biri olan Görentaş ailesine mensup yaklaşık 250 kişi, Abdülkadir Geylani Hazretlerinin oğlu Şeyh Muhammed Tayyar’ın kabrinin bulunduğu Görentaş köyünde bir araya geldi. Burada yapılan kabir ziyareti, Kuran-ı..

GÖRENTAŞ’ AİLESİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK FOTOĞRAFI!

Gevaş’ın köklü ailelerinden biri olan Görentaş ailesine mensup yaklaşık 250 kişi, Abdülkadir Geylani Hazretlerinin oğlu Şeyh Muhammed Tayyar’ın kabrinin bulunduğu Görentaş köyünde bir araya geldi. Burada yapılan kabir ziyareti, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua sonrasında aile fertleri Gevaş/Bahçelievler’deki taziye evinde biraraya gelerek yemek yedi.

Kur’an tilavetinin ardından düzenlenen istişare toplantısında Doç. Dr. Necat Görentaş’ın açılış konuşmasının ardından eski Belediye Başkanı Tahsin Görentaş söz aldı. Dilaver Görentaş, Emin Görentaş, Fikret Görentaş ve diğer konuşmacıların birer konuşma yaptığı toplantıda, Silopi’de ikamet eden Şeyh Ahmet Bilen akrabalık ve sıla-i rahim ilişkilerinin önemine dair bir sunum yapıldı. Aile bireylerinin istek ve önerilerinin dile getirildiği toplantıda birçok karar alındı.

Alınan karar doğrultusunda yılda en az 2 etkinlik düzenlenmesine ve gençlerin katılımıyla belirli periyotlarda çevrimiçi toplantılar yapılmasına karar verildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.