İmamoğlu’ndan Kahraman Çıkar mı?

YSK üyelerine hakaret eden İmamoğluna verilen ceza tartışmalara neden olsa da İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakareti kabalık olarak değerlendiriliyor. YSK üyelerine ‘ahmaktır’ diyerek hakaret eden İmamoğlu’na verilen ceza kaybettiği siyasi kariyerini yeniden toparlamasına..

YSK üyelerine hakaret eden İmamoğluna verilen ceza tartışmalara neden olsa da İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakareti kabalık olarak değerlendiriliyor.

YSK üyelerine ‘ahmaktır’ diyerek hakaret eden İmamoğlu’na verilen ceza kaybettiği siyasi kariyerini yeniden toparlamasına yardımcı olur mu? Mağdur psikolojisi üzerinden seçmen nezdinde kaybettiği prestijini toparlayıp Cumhurbaşkanı adayı olur mu? tartışmaları, siyasete taşınan  hakareti gözden kaçırıyor. YSK üyelerine hakaretten ceza alan İmamoğlu’nun siyasi diline dikkat çekenler, YSK üyelerien hakaretin siyasi bir dil olmadığını; siyaseti kirleten bir dil olduğunu ifade ediyorlar.

Siyasetçi küfürleriyle değilde hizmetleriyle gündemde olmalıdır. Siyasetçi küfretmemelidir. Hakaret etmemelidir. Geçmişte tekmeyle kapı açan siyasetçi psikolojisiyle, bu gün işine gelmediğinde hakaret dilini kullanan siyasetçi psikoloji aynıdır. Siyaseti bu dili kullananlardan temizlemek mümkün değilse, dilini kirtelen siyasilerin dilini  temizlemek gerekir. Siyasetçi doğru ve ahlaklı duruşuyla topluma örnek olmalıdır. Ayrıca, hakarettten alınan cezadan bir fatih çıkmaz diye düşünüyorum.

Hazırlanan iddianamede, suç tarihi olan 4 Kasım 2019 günü itibarıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun Üsküdar Fethipaşa Korusu’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamalar sırasında “31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır…” şeklindeki konuşmasıyla YSK üyelerine hakaret ettiği kaydedilmektedir.

Bu arada, CHP yanlısı Can Ataklı yayında yaptığı açıklamada “Ortada bir mağduriyet yok… Müthiş bir operasyon… Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı büyük hatadır.”  “İmamoğlu mağdur falan değil, hayal dünyasında yaşıyor. İmamoğlu’nun verdiği bu karar yanlış, çıktı ‘ben adayım’ dedi. Böyle bir aptallık olabilir mi? Karşınızda Erdoğan var!” diyorsa bu algısal operasyondan bir cacık çıkmaz.  Meral Abla yetersiz kalır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.