İYİ Parti milletvekili aday listesini YSK’ye teslim etti, işte il il adaylar

İYİ Partinin 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili genel seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdiği listede, mevcut 36 milletvekilinden 22’si yer almadı. Parti 9 ilde aday çıkarmadı. İYİ Parti, 14 Mayıs’ta..

İYİ Parti milletvekili aday listesini YSK’ye teslim etti, işte il il adaylar

İYİ Partinin 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili genel seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdiği listede, mevcut 36 milletvekilinden 22’si yer almadı. Parti 9 ilde aday çıkarmadı.

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili genel seçimi için listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sundu. Listede, mevcut 36 milletvekilinden 22’si yer almadı. CHP ile uygulanan “fermuar” sistemi dolayısıyla Adıyaman, Bartın, Batman, Çorum, Düzce, Erzincan, Hakkari, Rize ve Van illerinde aday gösterilmedi. CHP’nin de Gümüşhane, Bitlis, Aksaray, Yozgat, Bayburt, Muş ve Çankırı illerinde aday çıkarmamasıyla iki parti 16 ilde ortak aday belirlemiş oldu. İYİ Parti, eski bakanlardan Lütfullah Kayalar’ı Yozgat 1’inci sıra, İdris Naim Şahin’i Ordu 1’inci sıra, Ahmet Eşref Fakıbaba’yı Ankara 1’inci bölge 2’nci sıra, Edip Safter Gaydalı’yı Bitlis 1’inci sıradan aday gösterdi. İYİ Partinin mevcut 36 milletvekilinden, Antalya Milletvekili Hasan Subaşı dışında, 35’i aday adaylığı başvurusunda bulunmuş, Aytun Çıray ve İsmail Tatlıoğlu, adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

 

CHP listesinden seçime giren İYİ Partili adayların isimleri ise şöyle:

Ahmet Ersagun Yücel – İstanbul 1. Bölge 6. sıra
Berna Sukas – İstanbul 2. Bölge 9. sıra
Onur Aydın – İstanbul 2. Bölge 11’inci sıra
İrem Yaman – Ankara 2. bölge 4. sıra
Orkun Kanber – Ankara 2. bölge 5’inci sıra
İYİ Partili Süleyman Şenol, adaylık sırasını beğenmeyerek istifa etti
İYİ Partili Süleyman Şenol, adaylık sırasını beğenmeyerek istifa etti
İYİ Partinin milletvekili aday ise listesi şöyle:

ADANA
Ayyüce Türkeş
Bilal Bilici
Göktürk Boyvadaoğlu
Mehmet Sertaç Durak
Şule Gök Tüdeş
Remzi Oğuz Yılmaz
Burak Yiğenoğlu
İsa Ayanoğlu
Bahadır Ceyhanlı
Erdinç Antepüzümü
Nihal Ağca
Erkan Can
Ercan Atalay
Sinem Uludamar
Hülya Akköz
AFYONKARAHİSAR
Hakan Şeref Olgun
Mustafa Enis Arabacı
Saffet Acar
Okşan Ulusoy Efe
Gönül Ar Güngör
İbrahim Acar
AĞRI
Özhan Koçintar
Metin Aydemir
Kenan Kaçmaz
Çağdaş Çelik
AMASYA
İbrahim Mermer
Mehmet Kip
Hikmet Ruşen Menekşe
ANKARA
Ankara 1. Bölge:

Koray Aydın
Ahmet Eşref Fakıbaba
Kevser Ofluoğlu
Yetkin Öztürk
Mine Baş
Burçin Çiçek
Metehan Erdem
Osman Topal
Onur Hondoroğlu
Ece Özen Akan
Ahmet Altıparmak
Ahmet Erenoğlu
Muhammet Ecel
Ankara 2. Bölge:

Adnan Beker
Sedat Aksakallı
Uğurhan Ferudun Berat Tiryaki
Fatma Özkan
Muharrem Beşir
Ramazan Değerli
Erdoğan Yıldırım
Fatma Gülümser Birol
Nadir Çetinkaya
Özcan Dağgeç
Elmas Yağmur
Ankara 3. Bölge:

Yüksel Arslan
Kürşad Zorlu
Fatih Koca
Sevin Çağlayan
Tamer Kayaalp
Serdar Sargın
Mehmet Arslan
Kadriye Ünler
Berna Şahin
Sevgi Yalav
Mustafa Tolga Öztürk
Mehtap Demirhan Özdemir
ANTALYA
Uğur Poyraz
Aykut Kaya
Ali Adnan Kaya
Ayşen Kurt
Serkan Tetik
İlhami Okudan
Mehmet Başaran
Nesrin Ünal
Musa Ertuğan
Mesut Yılmaz
Durmuş Kaplan
Arif Kocabıyık
Başak Karataş
Durmuş Ali Arslan
Neşe Toker
Levent Özdemir
Hatice Avcı
ARTVİN
Hamza Gezmiş
Hüseyin Işık
AYDIN
Ömer Karakaş
Ahmet Ertürk
Tuğçe Canpolat Yılmaz
Erhan Algan
Semra Yücel
Fevzi Köse
Cemal Sarı
Pınar Öncer
BALIKESİR
Turhan Çömez
Özlem Ural
Nedim Tuna
Kamil Gültekin Öztürk
Nilgün Başaran
Mustafa Lemi Aytekin
Metin Özgür
Kemal Girgin
Mehmet Çalık
BİLECİK
Halil Aydoğdu
Eren Güven
BİNGÖL
Hasan Kızılboğa
Sema Tanin
Ahmet Arpa
BİTLİS
Edip Safter Gaydalı
Levent Nasır
Maşallah Aslan
Bolu:
Ahmet Örnekbaş
İrfan Bayar
Suat Orhan
BURDUR
Faruk Erkan
Safa Sönmez
Mehmet Yavaş
BURSA
Bursa 1. Bölge:

Yüksel Selçuk Türkoğlu
Sevinç Atabay
Yüksel Yılmaz
Şeyda Şahin
Yahya Bahadır
Birgül Yıldız Günay
Resül Kaplan
Özgür Şimşek
Evren Şahin
Feyza Temel
Bursa 2. Bölge:

Hasan Toktaş
İbrahim Alagöz
Orhan Özer
Sermin Can Özensoy
Erdal Ay
Hatice Deniz
Zafer Milli
Osman Atalay Akman
Enver Yeniçeri
Dilek Durak
ÇANAKKALE
Rıdvan Uz
Cengiz Yalçın
Zişan Özaydın
Mevlüt İnanç
ÇANKIRI
Mehmet Ali Karamemiş
Oya Yakın
DENİZLİ
Yasin Öztürk
İbrahim Şenel
Kadir Tatık
Şebnem Bababalım Yağcı
Uğur Çizmecioğlu
Veysel Karaçor
Nazlı Yaşatürk
DİYARBAKIR
Vejdin Ensarioğlu
Mustafa Şenay Canoruç
Erdal Yılmaz
Hüseyin Güran
Seçil Akın
Mehmet Emin Ekin
Ahmet Başari
Kenan Kaya
Emrullah Çeri
Yakup Özkaya
Nazım Kaya
Erkan Yılmaz
EDİRNE
Mehmet Akalın
Dilek Kırmızı
Hasan Hakan Şahin
Hüseyin Erkin
ELAZIĞ
İrfan Sönmez
Yüksel Ercan
Abdulkerim Eflatun
Şenay Aladağ Demirel
Nahit Baykara
ERZURUM
Zekai Kaya
Melih Kırkpınar
Fatma Canan Uçar
Fatih Aras
Fatih Karataş
Esra Akpınar
ESKİŞEHİR
İdris Nebi Hatipoğlu
Özlem Ayrancı
Melih Aydın
Ömer İbrahim Sayın
Hakan Kaymak
Yağmur Gürsöğüt
ANTEP
Mehmet Mustafa Gürban
Mehmet Ay
Mehmet Özberk
Medine İlay Yıldırım
Mustafa Altunbaş
Mehmet Murat Yaprak
Mesut Niziplioğlu
Sema Albayram
Mehmet Ali Yıldırım
Tibet Ekinci
Oktay İyisaraç
Nermin Tuzcu
Hasan Alpdoğan
Abubekir Tek
GİRESUN
Ünzile Yüksel
Hakan Bektaş
Kaya Yıldız
Mustafa Dizdar
GÜMÜŞHANE
Muzaffer Altıparmak
Bedri Ağaç
HATAY
Adnan Şefik Çirkin
Gökhan Zan
Gülümser Ceylan Köle
Sarper Davut
İlyas Uygur
Mehmet Oğuz Turan
Aylin Anıl Arslan
Osman Ağca
Çağatay Karamanoğlu
Muhammet Mustafa Balcı
Tuna Ebru Özdemir
ISPARTA
Aylin Cesur
Timuçin Kodaman
İsmet Yılmaz
Faruk Torun
MERSİN
Burhanettin Kocamaz
Aydın Enes Seydanlıoğlu
Ali Er
Esra Kahraman
Özer Özel
Mehmet Turgut
Yüksel Çelik
Esin Erkoç
Ali Rıza Özdeniz
Mehmet Türe
Mehmet Yunus Seven
Mustafa Ateş
Hilal Usta
İSTANBUL
İstanbul 1. Bölge:

Nimet Özdemir
Burak Akburak
Mustafa Cihan Paçacı
Baver Miroğlu
Dursun Çolak
Taha Orhun Ertürkmen
Ali Coşkun
Emine Küçükali
Raşit Emir Süer
Murat Karaman
Vedat Bayram
Yücel Coşkun
Oğuzhan Hasar
Hatice Dilruba Oğulcuklu
Cevat Saraç
Yücel Aydın
Meral Alemdar
Ahmet Çelebi
Ahmet Selçuk Can
İhsan Önder Albayrak
Aysel Kirali
Hülya Arıcı
Uğur Hüseyin Hasançebi
Barış Tavlaşoğlu
Kadir Kürşat Arslan
Bülent Aslan
Ramazan Uğural
Mehmet Erişen
Arif Tevetoğlu
Ayşe Kıraç
Erdal Demir
Sedat Gürkan
Sevim Demir
Celal Mahmut Solak
Nazlı Yurduseven
İstanbul 2. Bölge:

Mehmet Satuk Buğra Kavuncu
Salim Ensarioğlu
Bahattin Bahadır Erdem
Ece Güner
Hatice Ceren Yılmaz
Hatice Kayalı
Müjdat Öztürk
Mustafa Yazıcı
Abdullah Şalcı
Ali Çelik
Fisun Mehlika Toca
İsmet Koçak
Ali Akgün
Eriş Cesur
Barbaros Hayrettin Mahiroğulları
Erhan Özkan
Bilal Uzun
Gökhan Kargı
Hasan Hoşben
Raif Güler
Aslıhan Elibol
Yılmaz Dağdelen
Mustafa Alkan Küçükler
Nazlı Aspay Şener
Affan Mahmut Keçeci
Arzu Başkan
Ömer Lütfi Özenç
İstanbul 3. Bölge:

Ersin Beyaz
Seyithan İzsiz
Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu
Şükrü Kuleyin
Celal Karapınar
Hamza Yurtsever
Ali Kıdık
Mehtap Nazan Göktaş
Metin Bozkurt
Fevzi Fatih Oğuz
Ethem Baykal
Ülkü Ayaydın
Doğan Avcı
Adnan Sinan Çakıroğlu
Ayhan Bölükbaşı
Mete Koca
Sururi Karabal
Nazmiye İzgin
Sevinç Gümüş
Mehmet Ali Uykur
Zeki Bulgan
Arzu Önşen
Şule Ağaçayak Ersoy
Hürana Güngör
Meliha Apaydın
Arzu Şimşek
Buse Albayrak
Meryem Tanrıverdi Göktaş
Atakan Özkan
Hasan Kaya
Şeref Tamtürk
Asiye Küçükyılmaz
Burak Ustalı
Kürşat Özer
Selma Sarıcıoğlu Çalışkan
Filiz Çelik
İZMİR
İzmir 1. Bölge:

Dursun Müsavat Dervişoğlu
Ümit Özlale
Öztürk Keskin
Ülkü Doğan
Ali Topçu
Figen Yıldırım
Lütfi İlteriş Öney
İsmail Aybars Aksoy
Aslan Sezgin
Gizem Albaş
Kaan Altındağ
Murat Çakar
Hasan Yıldız
Gülşah Sakar
İzmir 2. Bölge:

Hüsmen Kırkpınar
Yiğit Karakış
Arzu Yıldırım
Tamer Cücü
Dinçer Işıktaş
Müjde Harput Apak
Mümin Yalçınkaya
Yeliz Çulha
Bülent Uygur
Miran Bacgeroğlu
Mustafa Nuri Deniz
Nazlı Buket Karasu
Mehmet Halis Köse
Mehmet Emin Cantürk
KARS
Alpaslan Yüce
Aytaç Erman Kesgin
Ayşe Tarlak Yılmaz
KASTAMONU
Ahmet Katar
Metin Ateş
Mustafa Güvenç
KAYSERİ
Dursun Ataş
Abdullah İlker Sungur
Hüseyin Cengiz Gürbüz
Betül Tosun
Kazım Yücel
Serap Durmuş
Süleyman Bozkurt
Mehmet Sebatı Ataman
Sedat Kılınç
Belgüzar Kılıç
KIRKLARELİ
Türker Yörükçüoğlu
Sibel Pişkin
Hilmi Kahraman
KIRŞEHİR
Turan Yıldırım
Asaf Kayaoğlu
KOCAELİ
Lütfü Türkkan
Şanbaz Yıldız
Mehmet Kamil Şirin
Pelin Filiz Coştur
Nesli Gökçe Kondu Çağlayan
Alipaşa Naipoğlu
Abdulkadir Erbağcı
Yüksel Ercan
Özhan Aşkın Öztürk
Hasan Sır
Seda Büyükkara
Güzin Aşkın Alparslan Atalı
Aşkın Özön
Savaş Eminoğlu
KONYA
Ünal Karaman
Fahrettin Yokuş
Selin Tozoğlu
Osman Fedai
Süleyman Şenol
Yaşar Yaman
Tolunay Özçelik
Esra Totan
Nuri Ünalan
Erhan Gökmen
Hasan Hüseyin Hadimli
Adnan Ayyıldız
İsmail Afşar
İbrahim Çalışkan
Sema Vadi
KÜTAHYA
Orhan Özatik
Seydi Karakuş
Erol Ertürk
Nurcan Duygu
Tansu Coşkun
MALATYA
Şeyhmus Göçmez
Atilla Şahin
Elif Apohan
Selçuk Han
Metin Kapıdere
Menije Nur Özcan
MANİSA
Şenol Sunat
Hasan Eryılmaz
Filiz Tuğçe Ayrancı İplikçi
Mehmet Koç
Gürhan Özcan
Orkun Şıktaşlı
Aslı Öz
Kazım Özsoy
Birgül Bozkurt
Mehmet Doğan
MARAŞ
Ahmet Çabukel
Neslihan Koca Nergiz
Ziya Dumlupınar
Burak Sert
Şeyma Aytemiz Arslantürk
İrfan Mert Yıkan
Emine Leblebici
Serdal Kurtoğlu
MARDİN
Enver Abeş
Songül Sadioğlu
Abdullah Karakeçi
Abdulmutalip Irmak
Şeyhmus Musaoğlu
Aziz Arda Uğur
MUĞLA
Metin Ergun
Behçet Saatcı
Mehmet Tosun
Gülgün Çolakoğlu
Ayfer İlhan Öçer
Tulgay Hasar
Ömer Kaya
MUŞ
Mümtaz Yavuz
Umut Deniz Güneysu
Efekan Kemaloğlu
NEVŞEHİR
Rasim Arı
Mesut Erdoğan
Ayşe Göl Mıhçı
NİĞDE
Mümin İnan
Olgun Eytemiş
Fetdah Gültekin
ORDU
İdris Naim Şahin
Onur Şahin
Çiğdem Çelenk Karakaya
Murat Vardal
Ebru Avcı Başaran
Feyza Nur Yalçın Öner
SAKARYA
Ümit Dikbayır
Selçuk Kılıçaslan
Arzu Akçalışkan
Ediz Serdip Dokumacı
Duygu Çetinkaya Acar
Yunus Aydemir
Alper Alpay
Hakan Baykal
SAMSUN
Erhan Usta
İmren Nilay Tüfekçi
Ahmet Karkucak
Yunus Gün
Birsen Öztürk
Halil İbrahim Yalgın
Efe Aydın
Ufuk Gülşen
Kazım Can Şen
SİİRT
İlhan Yiğit
Servet Tarduş
Abdulmecit Nas
SİNOP
Yılmaz Şanlan
Baki Taşkıran
SİVAS
Celal Dağgez
Ahmet Bozdoğan
Serap Bozpolat Ayan
Merve Yıldız Yaray
Tolga Say
TEKİRDAĞ
Selcan Hamşıoğlu
Sertaç Alkaya
Hazım Tamer Dodurka
Zeki Uzun
Aynur Çeşmeliler
Şerafetdin Terzi
Mehmet İlker Atasever
Cem Cavcar
TOKAT
Fatih Demirkol
Murat Toycan Selçuk
Ali Karaca
Şadan İpkin
Muhammet Alperen Eldemir
TRABZON
Yavuz Aydın
Aslan Güner
Serpil Akçay
Tahsin Akyüz
Akın Çelik
Bülent Arslan
DERSİM (TUNCELİ)
Rozan Ali Fayık
URFA
Emin Yetim
Muhammet Ali Arusoğlu
Musa Mangal
Mahmut Subaşı
Cem Karakeçili
Mehmet Şahin Gülel
Mehmet Emin Güvenç
Mustafa Dirier
Hüseyin Sirhan Gökdoğan
Gülcan Cengiz
Mehmet Hamcan
Mehmet Yıldırım
Ömer Faruk Aişeoğlu
İhsan Kaya
UŞAK
Muhammet Gür
Dalyan Özdemir
Tolga Pirinçci
YOZGAT
Lütfullah Kayalar
Ali Keven
İsmail Yılmaz
Nafiye Balçık
ZONGULDAK
Evrim Balbaloğlu
Tolga Gören
Mehmet Batu Müftüoğlu
Mustafa Adil Özkan
Renda Okay
AKSARAY
Turan Yaldır
Ali Abbas Ertürk
Naciye Akkuş Türk
Gürsel Keskin
BAYBURT
Karabey Kadri Karaoğlu
KARAMAN
Atilla Zorlu
Zihni Kocaerkek
Fadime Harmanizi
KIRIKKALE
Bülent Şükrü Altınışık
Orhan Kılıç
Sevim Pehlivanlı Özbek
ŞIRNAK
Adil Özçınar
Nurettin İlçi
Osman Ferfooğlu
Doğukan Yaycı
ARDAHAN
Aytekin Kaya
Nabire Reçber
IĞDIR
Kerem Akbulut
Tamer Başaran
YALOVA
Ayhan Küçük
Ersin Akyüz
Elif Akyol Tosun
KARABÜK
Kübra Dursun
İsmail Yalav
Ozan Canyurt
KİLİS
Mustafa Araz
Mustafa Polat
OSMANİYE
Elif Loğoğlu
Mehmet Demir
Adem Kıdık
Fatih Kılınç

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.