GEVAŞLI ÖĞRETMENLER ÇEK CUMHURİYETİ’NDE…

  Gevaş Yunus Eme Ortaokulu öğretmenleri, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da eğitim aldılar. 2019 yılında hazırladıkları projeyi pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kalan öğretmenler, bu yıl Prag’a giderek eğitimlerini tamamladılar. “Arkadaş Ol,..

GEVAŞLI ÖĞRETMENLER ÇEK CUMHURİYETİ’NDE…

 

Gevaş Yunus Eme Ortaokulu öğretmenleri, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da eğitim aldılar.

2019 yılında hazırladıkları projeyi pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kalan öğretmenler, bu yıl Prag’a giderek eğitimlerini tamamladılar. “Arkadaş Ol, Zorba olma: Okulda Zorbalığı ve Şiddeti Önleme” adı altında hazırladıkları projeleriyle okuldaki öğrenciler arası zorbalığı en aza indirmek ve okulda daha sağlıklı bir ortam oluşturmak için harekete geçen İngilizce Öğretmeni Aybike Masatoğlu Baydaş, Matematik Öğretmeni Merve Dağdelen ve Türkçe Öğretmeni Enver Rüzgar, Prag’da uluslararası bir eğitim kurumunda beş gün boyunca eğitim gördüler.

Eğitime katılan öğretmenlerden Aybike Masatoğlu Baydaş, “Çok keyifli ve etkili bir süreçti. Deneyimlerimizi dönüşte meslektaşlarımızla paylaşmak bizi daha da mutlu etti. İşe yarar bir şeyler yaptığımızı hissettik” dedi.

Eğitime katılan bir diğer öğretmen olan Merve Dağdelen de, “Zorbalık konusu bizi hep rahatsız eden bir şeydi. Birçok çözüm denedik ama her seferinde başa döndük. Biz de uluslararası kurumlardan bu konuda eğitim almak için bir proje yazdık ve projemiz Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Avrupa Birliği desteği alarak Prag’da böylece eğitim aldık” ifadelerini kullandı.

Türkçe Öğretmeni Enver Rüzgar ise, “Yaptığımız çalışmalar sonucu hem kendi okulumuzda hem deneyim paylaşımı yaptığımız okullarda akran zorbalığına dair birçok yöntem uyguladık. İnanıyorum ki bu yöntemler okullarda yaşanan zorbalık sorunlarına karşı çözüm sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.