Murat Sezer’in hamlesi ‘hata mı?’ ‘kusur mu?’

Murat Sezer’in hamlesi ‘hata mı?’ ‘kusur mu? Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer’in Erdoğan ve Ak Parti karşıtlığında ‘düşmanlık’ derecesinde hakaret eden bir gazetecinin sunduğu programa konuk olması “kentteki birkaç gazetecinin’..

Murat Sezer’in hamlesi ‘hata mı?’ ‘kusur mu?’

Murat Sezer’in hamlesi ‘hata mı?’ ‘kusur mu?

Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer’in Erdoğan ve Ak Parti karşıtlığında ‘düşmanlık’ derecesinde hakaret eden bir gazetecinin sunduğu programa konuk olması “kentteki birkaç gazetecinin’ yüksek sesli tartışma nedeni olduğuna şahit oldum. Sezer’in konuk olmasını iki kesimde eleştirirken aradaki doz farkından başka bir şey yoktu.
Konuyu tartışan arkadaşlara belirttiğim gibi ‘haklılık’ payı olduğu gibi çok sert eleştirilerin ‘haksızlık’ olabileceğini de düşünüyorum.
Ak Partili bir siyasi figürün, partisinin lideri Recep Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ diyebilecek kadar haddini aşan bir kişiyle yağlı ballı olması çokta etik durmuyor, kabulümdür.
AK Partili siyasi bir aktör, liderine diktatör diyen, parti programını anti demokratik olarak yorumlayan, Ak Parti karşıtı tüm hareketlere destek veren, daha birkaç ay önce yapılan yerel seçimde Ak Partili tüm değerlere hakaret sayılabilecek paylaşımlara yaygınlaştıran bir kişiliğe konuk olması “Ak Parti sosyolojisine ve seçmenine okunan meydana lojistik destedir” yorumu da doğrudur, kabulümdür.
Ak Partili siyasi aktörlerin kedilerine yapılan en ufak bir eleştiriye tahammül etmezken, siyasi prestijlerine değer katan siyasi liderine yapılan ‘anti ahlakı psikolojileri’ görmezden gelmesi normal değildir. Kendine en ufak eleştiriye tepki; liderine en ağır hakareti görmemezlikten gelme siyasi düalizmdir yorumu kabulümdür.
Van’daki gazeteci arkadaşların tartışma anında dile getirdiği “Ak Partili siyasi bir figür kendi liderine her türlü hakareti yapan ve yaygınlaştıran birilerine tebessüm ederken; kendisine yöneltilen en küçük eleştiriye tahammül etmemesi ‘prestij ve oy kaybına nede olur’ yorumunu da kabulümdür.
Kabul etmediğim ‘ihanet’ vurgusudur.
Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer’in kendi lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik her türlü hakareti yaygınlaştıran bir kişiye konuk olması bence de yanlış olmuştur.
Tartışan gazetecilerin nokta yorumuyla yazımı bitirecek olursam:
“Erdoğan’a küfredene gül; Murat Sezer’i eleştirene virgül” yaklaşımı doğru değildir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.