SU SORUNU HORTUM TOPLAMAKLA CEZA VERMEKLE ÇÖZÜLMEZ, TEK ÇÖZÜM GÖLETLERİN YAPILMASIDIR

    Günümüzde su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi, dünyanın birçok bölgesinde ciddi bir sorundur. Artan nüfus, iklim değişikliği ve suyun etkin kullanımı gibi faktörler, su kaynaklarının azalmasına ve su sıkıntısının yaşanmasına..

 

 

Günümüzde su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi, dünyanın birçok bölgesinde ciddi bir sorundur. Artan nüfus, iklim değişikliği ve suyun etkin kullanımı gibi faktörler, su kaynaklarının azalmasına ve su sıkıntısının yaşanmasına yol açmaktadır. Birçok şehir ve bölge, su sorunlarını çözmek için farklı yöntemler denemiştir. Ancak, hortum toplamakla ceza vermek gibi geçici önlemler, gerçek ve kalıcı çözümleri sağlamaktan uzak, kalıcı bir çözüm değildir.

 

Su sorununun çözümünde, uzun vadeli ve etkili adımlar atılması gerekmektedir. Bu noktada, göletlerin yapılması, su sorununa yönelik en etkili çözümlerden biridir. Göletler, suyun depolanmasını ve düzenlenmesini sağlayarak su kaynaklarının daha verimli kullanılmasını mümkün kılar. Ayrıca, göletler sayesinde su sıkıntısının yaşandığı dönemlerde su rezervleri elde edilir, tarım ve sulama gibi alanlarda da önemli bir destek sağlanır.

 

Yıllardır gündemde olan Dağyöre ve Kuşluk göletlerinin bir an evvel yapılıp hayata geçirilmelidir. Aksi taktirde hem içme hem de sulama konusunda büyük sorunlar yaşamaya devam ederiz. Bu yıl dahi bırakın Atalan ve Selimiye mahallelerini Orta ve Elmalı mahallerine dahi su gitmiyor. Böyle devam ederse ve önlem alınmazsa önümüzdeki yıllarda çok daha kötü sonuçlarla karşıya karşıya kalabiliriz. Acilen, ilgili ve yetkili kurumların kalıcı çözüm için bir an evvel harekete geçmesi lazım.

 

Yalnızca bu şekilde, su sorununu çözme yolunda adım adım ilerleyebiliriz.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.