VAN YYÜ REKTÖRLÜĞÜ İÇİN 3 İSİM BELLİ OLDU

REKTÖR ADAYI PROF. DR. FERZENDE İDİZ’İN İSMİ CUMHURBAŞKANININ İMZASINI BEKLİYOR   Van Yüzüncüyıl Üniversitesi rektörlüğü için 20’den fazla aday başvururken, YÖK tarafından yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak..

VAN YYÜ REKTÖRLÜĞÜ İÇİN 3 İSİM BELLİ OLDU

REKTÖR ADAYI PROF. DR. FERZENDE İDİZ’İN İSMİ CUMHURBAŞKANININ İMZASINI BEKLİYOR

 

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi rektörlüğü için 20’den fazla aday başvururken, YÖK tarafından yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak 3 isimden biri de Prof. Dr. Ferzende İdiz.

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi rektörlüğü için bir süredir değerlendirmeleri yapılan isimler netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak listede Prof. Dr. Ferzende İdiz de yer alıyor.  14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri nedeniyle birçok üniversitenin rektör ataması YÖK’te bekletiliyor. Bu üniversiteler arasında yer alan Van Yüzüncüyıl Üniversitesi rektörlüğü için 20’den fazla aday başvurdu. YÖK tarafından yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak 3 isim belli oldu. Kulislerden edinilen bilgiye göre, hafta başı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak 3 isim arasında mevcut Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Eski Tuşba Belediye Başkanı Prof. Dr. Fevzi Özgökçe ve Prof. Dr. Ferzende İdiz yer alıyor.

 

PROF. DR. FERZENDE İDİZ KİMDİR?

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tasavvuf ABD Öğretim Üyesi 1972 yılında Van’ın Gevaş İlçesinde doğdu. İlkokulu doğduğu ilçede, ortaokul ve liseyi Van İmam Hatip Lisesinde okudu. 1996 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden mezun oldu. 1996-2010 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerinde bulundu. Bu arada 2000 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalında “Van ve Çevresinde Yaşamış Mutasavvıflar” adlı çalışmayla Yüksek Lisansını ve 2009 yılında da Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalında “Ömer Fânî Efendi ve Tasavvufa Dâir Üç Eseri” adlı çalışmayla doktorasını tamamladı. 2010 yılında Hakkâri Üniversitesi Eğitim Fakültesi DİKAB Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. 2010-2012 yılları arasında bu üniversitede DİKAB bölüm başkanlığı ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2012 yılında Hakkâri Üniversitesi’nden Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalına naklen Yrd. Doçent olarak atandı. 2017 yılında Doçent, 2022 yılında profesörlük unvanlarını aldı. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyesinde dersler vermekte olan Prof. Dr. Ferzende İDİZ, evli ve beş çocuk babasıdır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.