VATANDAŞLAR DOĞALGAZ BEKLİYOR!

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla önemli bir bölgeye sahip olmasına rağmen, uzun ve sert geçen kış mevsimi nedeniyle ısınma konusunda sorunlar yaşan Gevaş’ta bir çok aile kış mevsiminde ilçe dışında..

VATANDAŞLAR DOĞALGAZ BEKLİYOR!

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla önemli bir bölgeye sahip olmasına rağmen, uzun ve sert geçen kış mevsimi nedeniyle ısınma konusunda sorunlar yaşan Gevaş’ta bir çok aile kış mevsiminde ilçe dışında ev tutmak zorunda kalıyordu. Ancak, mevcut Başkan Murat Sezer’in çabaları sonucunda çarşı merkezi ve bazı mahallelerde doğalgaz dağıtımı başladı ve bu, birçok aile için umut kaynağı oldu.

Doğalgazın gelmesiyle birlikte birçok aile, ısınma maliyetlerini azaltmayı ve yaşam standartlarını yükseltmeyi umut ederek, evlerinin doğalgaz tesisatını hazırlayıp kombilerini bağlamaya başladı. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte doğalgazın gelmesini bekleyen bu aileler, daha konforlu ve ekonomik bir ısınma yöntemine kavuşma heyecanıyla dolu. Ancak, bu süreçte belirsizliklerin olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Doğalgazın ne zaman geleceği konusunda net bir bilgi alamıyoruz. Bekleme süreci oldukça zorlu olabilir ve bu belirsizlik, ailelerin planlarını yapmalarını zorlaştırıyor. Bizler doğalgaz gelecek diye tüm kalorifer tesisatını çektik, petekleri taktık ve kombimizi bağladık. Şimdi ise binbir umut ile doğalgazın gelmesini bekliyoruz. Önümüz kış ve hala yakacak alamadık. Açıkçası almayı da düşünmüyoruz çünkü, bize doğalgaz gelecek denildi. Ayrıca mahallelerde çok düzensiz bir çalışma var. Bazı mahallelerde bazı evlere verilmiş bazı evlere verilmemiş. Bu çok yanlış. Bir mahalleye doğalgaz gittiğinde güzergahta bulunan herkese verilmeli. İnşallah bundan sonra böyle bir sorun olmaz ve bize kış gelmeden doğalgaz verilir” şeklinde endişelerini dile getirdiler.

“DOĞALGAZ YAŞAM
STANDARTLARINI YÜKSELTECEK”Doğalgazın ilçeye gelmesi, sadece ısınma sorununu çözmekle kalmayacak, aynı zamanda yakacak maliyetlerini azaltarak ekonomik açıdan da bir rahatlama sağlayacağını belirten vatandaşlar, “Bu nedenle, yetkililerin bu süreci hızlandırarak ve bizlere doğru bilgilendirerek belirsizliği gidermelidirler. Doğalgazın gelmesiyle birlikte, ilçenin gelişimine olumlu katkılar sağlayacak ve bizlerin de yaşam standartlarını yükseltecek” ifadelerini kullandılar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.