VEFA PROJESİ İLE GÖNÜLLER ISINMAYA DEVAM EDİYOR

Gevaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için başlatılan “Vefa Projesi” devam ediyor. Gevaş Kaymakamlığı, Vefa Projesi ile dezavantajlı vatandaşların yanında olmayı sürdürerek toplumda dayanışma..

VEFA PROJESİ İLE  GÖNÜLLER ISINMAYA DEVAM EDİYOR

Gevaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için başlatılan “Vefa Projesi” devam ediyor.

Gevaş Kaymakamlığı, Vefa Projesi ile dezavantajlı vatandaşların yanında olmayı sürdürerek toplumda dayanışma ve yardımlaşma kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktadır. Proje, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurumların dezavantajlı kesimlere yardım eli uzatmasının önemini bir kez daha vurgulamaktadır.


Bu önemli projenin ilçemizde başarılı bir şekilde yürütülmesi, vatandaşlarımızın yaşamlarında olumlu etkiler yaratmaktadır. Gevaş Kaymakamlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Vefa Projesi ile dezavantajlı vatandaşlara verilen desteklerin sürekliliğini sağlamak ve daha fazla kişiye ulaşabilmek için çalışmalarını sürdürmeye kararlıdır.
Gevaş Kaymakamı Bayram Yıldız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bünyesinde devam eden ‘Vefa Projesi’ kapsamında ilçedeki yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlarımızın ev temizliği ve kişisel bakımları yapılmaya devam ettiğini belirtti. Proje kapsamında ilçe merkezi ile köylerde tespit edilen bakıma muhtaç yaşlı, engelli vatandaşların, evlerinde temizlik ihtiyaçları karşılandığını belirten Kaymakam Yıldız, “İlçemizde toplam 48 hanede yaşayan 76 kişi, Vefa Projesi’nden yararlanmaktadır. Bu projede her bir hane, ortalama olarak ayda iki kez ziyaret edilmektedir. Proje, dezavantajlı durumda olan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeyi ve onlara daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamayı amaçlamaktadır. Vefa Projesi’nde, 4 personel ve 1 araç görev yapmaktadır. Bu ekipler, günlük olarak ortalama 8 aileyi ziyaret ederek, ev temizliği ve kişisel bakım gibi hizmetler sunmaktadır. Proje sayesinde, dezavantajlı vatandaşlarımızın evlerinin temizliği düzenli olarak sağlanmakta ve kişisel bakımları yapılarak onların yaşam konforu artırılmaktadır”şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.