BELEDİYEDEN YÜZYILIN PROJESİ

Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, yapımı devam eden sahil bandı ve mesire alanının sadece ilçeye değil tüm bölgeye hizmet vereceğini belirterek, “Amacımız, Gevaş’ın katma değerine katkı sağlamak ve bölgede nadir..

BELEDİYEDEN YÜZYILIN PROJESİ

Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, yapımı devam eden sahil bandı ve mesire alanının sadece ilçeye değil tüm bölgeye hizmet vereceğini belirterek, “Amacımız, Gevaş’ın katma değerine katkı sağlamak ve bölgede nadir güzel mesire alanlarından birini oluşturmaktır” dedi.

Başkan Sezer, gazetemize yaptığı açıklamada, projenin kapsamında dere ıslahı da yapıldığını ve dere üzerine yürüyüş decklerinin kurulacağını ifade etti. Sezer, dere çevresinin canlıların yaşayacağı bir ortam haline getirileceği ve balık göç mevsiminde insanların bu alana akın ederek balıkların göçünü gözlemleyebileceği bir ortam oluşturacaklarını belirtti. Projenin özverili bir çalışma olduğunu ve Gevaş Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla gerçekleştirilen bir proje olduğunu belirten Başkan Sezer, “Bu alan, inşallah bölgenin nadir güzel mesire alanlarından birisi olacak. Şu hemen solunuzda görmüş olduğunuz dere çirkinliğiyle kokusuyla hakikaten herkesin antipatisini kazanan bir dereydi. Biz, onu mümkün mertebe ıslah ediyoruz. Deremizin üzerine yürüyüş için köprüler yapıyoruz ve burayı canlıların yaşayacağı bir ortama dönüştüreceğiz” dedi.

5 BİN KAMTON MALZEME DÖKTÜK

Balık göç mevsiminde insanların buraya akın etmesini ve balıkların göçüne şahitlik yapmasını sağlayacağız. Çalışmalarımız hızla devam ediyor ve inşallah yakın bir tarihte bunu Gevaş’a kazandıracağız. Tüm hemşerilerimize şunu söylemek istiyorum: Burada yapılan çalışma çok kıymetli, çünkü Gevaş Belediyesi öz imkanlarıyla ve katkılarıyla gerçekleştirilen bir çalışma. Bu çalışma özveriyle yapıldı ve buraya yaklaşık 5 bin kamyon malzeme dökerek buradaki kot farkını giderdik. Ayrıca buradaki sinek varlığını mümkün mertebe azalttık ve dere ıslahını sağladık. Peyzaj çalışmasıyla birlikte burası gerçekten de yoğun bir insan akınına uğrayacak. Vatandaşlarımızdan talebimiz, inşallah bir ay sonra hayata geçecek parkımızı şimdiden gelip ziyaret edip buradaki çalışmanın ne kadar kıymetli olduğunu tespit etmeleridir. Bu proje, Gevaş Belediyesi’nin son yüzyılda gerçekleştirdiği projelerden birisi ve inşallah hayata geçtiği zaman, yedisinden yetmişine vicdanlı her hemşerim, siyasi parti farkı gözetmeksizin bizi takdir edeceklerdir. Gevaş Belediyesi, bu kısıtlı imkanlarla yapmış olduğu muazzam hizmeti alkışlayacaklardır.” İfadelerini kullandı.

“Biz minimum maliyetlerle maksimum verimlilik elde etmeye çalışıyoruz. Gevaş’ımızdaki her noktaya nüfuz etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla, dere yatağını, yol döşemeyi, hatta Gündoğan’a kadar olan bölgeleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Maliyet anlamında tekrar ifade ediyorum, bu gördüğünüz alan, ciddi ve samimi şekilde söylüyorum ki milyonlarca TL’nin harcanması gereken bir alan iken, Gevaş Belediyesi bunu onda bir fiyatına hatta daha ucuza kendi iş gücüyle yapmaktadır. Bu anlamda, vatandaşlarımızın kaynaklarını gereksiz yerlerde harcamak yerine, bizden hizmet isteyen ve kaynak talep eden ihtiyaç sahibi insanlarımızın dertlerine yardımcı olabilmek için askeri bir hassasiyetle kamu kaynaklarına yaklaşıyoruz. Burayı bir ay içerisinde hayata geçireceğiz ve bu gerçekten de kısa bir süre içerisinde, çok fedakarca bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkacak bir projedir.

ERCİŞ’E ALTERNATİH BALIK BENDİ

Buradaki balık göçü için Erciş balık bendi gibi güzel bir balık bendimiz var. Aynı şekilde Gevaş’ta da bir balık bendimiz var. Bu proje, sadece Gevaş’a değil, çevre bölgelere de hitap edecek. İnsanlar buraya gelerek balık göçüne şahitlik edebilecekler, festival düzenlenecek ve herkesin beğeneceği bir ortam oluşturulacak.

 

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.