HEM Yıl Sonu Sergisi HEM de Halk Yok!

Sevgili Dostlar; Önceki gün Halk Eğitimi Merkezi (HEM) tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi, beklenenin aksine büyük bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Sergi için emek veren kursiyerler ve öğretmenler, ne yazık ki..

HEM Yıl Sonu Sergisi HEM de Halk Yok!

Sevgili Dostlar;
Önceki gün Halk Eğitimi Merkezi (HEM) tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi, beklenenin aksine büyük bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Sergi için emek veren kursiyerler ve öğretmenler, ne yazık ki halkın ilgisizliğiyle karşı karşıya kaldı.

Önceki yıllarda HEM’in yıl sonu sergisi, genellikle şehirdeki sanatseverlerin, ailelerin ve yerel halkın büyük bir ilgiyle takip ettiği bir etkinlik olurdu. Kursiyerler, yıl boyunca çalıştıkları el emeği göz nuru ürünleri, resimleri ve diğer sanatsal eserleri sergileyerek halka sunar, yeteneklerini sergileme fırsatı bulurdu. Ancak bu yılın sergisi beklenen ilgiyi göremedi.
Peki, halk neden bu sergiye ilgi göstermedi?
Serginin tanıtımı yeterince etkili yapılamadığı için halk bu etkinlikten haberdar olmadı.
Bununla birlikte, çevre ilçelerdeki gibi açık havada değil de kapalı spor salonunda yapılması katılımı olumsuz etkiledi.

Bu durum, hem kursiyerlerin hem de öğretmenler için büyük bir hayal kırıklığı oldu.
1 yılın emeği 2 güne ve kapalı bir alana sığdırılmamalı.
Örneğin Saat Kulesi Meydanı’nda olsaydı hem maddi hem de manevi olarak kursiyerlere daha çok faydalı olurdu.
Ayrıca ilgili kurumun yetkili ve personellerinin açılışın hemen ardından salondan ayrılması gelen misafirlerin de yalnız bırakılması ayrıca düşünülmesi gereken bir konudur.
Sanatın değerini ve önemini hatırlatarak, halkı sanatsal etkinliklere teşvik etmek ve ilgiyi artırmak için çaba göstermeliyiz. İyi tanıtım, etkili pazarlama stratejileri ve çeşitli etkinliklerin düzenlenmesiyle insanların sanata olan ilgisi yeniden canlandırmalıyız.

  1. HEM bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro, müzik, halk oyunları vb. kurslarda yıl sonu sergisine dahil edilerek halkın ilgi göstermesi sağlamalı. Tabi ki bu kurslar varsa?

İlgili kurumların bu konuda diğer kurumlardan destek isteyebilir ve istişarelerde bulunabilir. Aksi taktirde bu böyle devam ederse emek veren kursiyerler ve öğretmenlerin emeğine yazık olacaktır.
Hoşçakalın…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.