GEVAŞ’TA ÖĞRETMENLERDEN ANLAMLI FEDAKÂRLIK: ULAŞILAMAYAN OKULLARA YARDIM ELİ Gevaş’ın Daldere bölgesinde görev yapan Cihan ile Veysel öğretmen, ülkenin dört bir yanından gelen giyim ve kırtasiye yardımlarını sırtlıyor. Gevaş’ın küçük bir..

GEVAŞ’TA ÖĞRETMENLERDEN ANLAMLI FEDAKÂRLIK: ULAŞILAMAYAN OKULLARA YARDIM ELİ

Gevaş’ın Daldere bölgesinde görev yapan Cihan ile Veysel öğretmen, ülkenin dört bir yanından gelen giyim ve kırtasiye yardımlarını sırtlıyor.

Gevaş’ın küçük bir köyü olan Daldere’de, eğitim alanında görev yapan Cihan öğretmen ve Veysel öğretmen, her türlü zorluğa rağmen öğrencilere destek olabilmek adına seferber oluyor.

Ülkenin dört bir yanında hayırseverler tarafından gönderilen giyim ve kırtasiye yardımları, ulaşılması güç olan bölgelere ulaştırılamıyor. Ancak Cihan öğretmen ve Veysel öğretmen, bu zorluğa göğüs gererek bu yardımları köylerindeki okullara taşıyor. Her gün yolları aşarak, dağları aşıp, vadileri geçerek öğrencilere ulaşmaya çalışan öğretmenler, sadece eğitim değil, aynı zamanda yaşam standartlarını da yükseltmeye çalışıyor. Cihan öğretmen, “Öğrencilerimiz için en iyisini istiyoruz. Onların giyiminden kırtasiyesine, eğitimlerinden sağlıklarına kadar her şeyi düşünüyoruz. Hayırseverlerin gönderdiği yardımları alıp, elimizden geldiğince ulaşması zor köylere taşıyoruz” diyor.

Veysel öğretmen ise, “Gönderilen yardımların birçoğu, kent merkezlerine daha rahat ulaşıyor. Ancak biz, ulaşılması güç olan yerlere yoğunlaşıyoruz. Bu çocuklarımızın hak ettikleri imkanlara kavuşmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğretmenler, sadece eğitimci kimlikleriyle değil, aynı zamanda birer köy aktivisti gibi görev alarak, toplumlarına katkı sağlamaya devam ediyorlar. Gevaş’ın Daldere bölgesindeki bu örnek öğretmenler, fedakârlıklarıyla adeta bir köprü oluşturarak, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına aracılık ediyorlar. Gevaşlı öğretmenlerin bu örnek davranışları, ülke genelindeki diğer eğitimcilere de ilham kaynağı oluyor.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.