EĞİTİMDE YENİ ADIMLAR ATILIYOR   Gevaş Kaymakamlığı, Van YYÜ Eğitim Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle düzenlenen “Akademisyenler, yönetici, öğrenci ve aileler buluşuyor” semineri sona erdi. Seminerlerle ilgili..

EĞİTİMDE YENİ ADIMLAR ATILIYOR

 

Gevaş Kaymakamlığı, Van YYÜ Eğitim Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle düzenlenen “Akademisyenler, yönetici, öğrenci ve aileler buluşuyor” semineri sona erdi.

Seminerlerle ilgili gazetemize bilgi veren Gevaş Milli Eğitim Müdürü M. Kasım Erva, geçtiğimiz aylarda düzenlenen eğitim çalıştayının meyvelerini vermeye başladığını belirtti. Çalıştayda ortaya çıkan sorunların çözümü için büyük çaba gösterdiklerini belirten Erva, şu ifadeleri kullandı:
“Yaklaşık bir buçuk ay önce düzenlenen büyük katılımlı bir çalıştayda, öğretmenler, yöneticiler ve öğrenciler bir araya gelerek kurumlarındaki eğitim sorunlarını masaya yatırmıştı. Her kurumdan gelen öğretmenler, branş branş ayrılarak kurumlara göre eğitim sorunlarını tartışmış ve bu sorunları çözme adına bir plan yapmışlardı. Çalıştayda, öğretmenlere yöneltilen sözde şu ifadelerde bulunulmuştu; ‘Bu sorunlarınıza yönelik çözüm, burada kalmayacak. Biz, bu çalıştayın ardından bir gelişim planı hazırlayacağız. Bu plan kapsamında, eksikliklerinizi belirlemek adına akademisyenlerden destek alacağız. Özellikle mesleki alanda ve kendi branşlarınızla ilgili eksikleri gidermek adına üniversitemizin uzman öğretim üyelerinden faydalanacağız. Bu işbirliği ile eğitimlere devam edeceğiz.’ İşte bugün, bu sözlerin arkasında durulduğunu gösteren bir adım daha atıldı. Geçtiğimiz hafta pazartesi günü başlatılan akademisyenlerin yer aldığı buluşma ve seminerlerin son günündeyiz.”

Erva, emeği geçenlere teşekkür ederek , “Üç okulumuzda verilen seminerde öğretim üyeleri, yönetici ve kendi alanlarında uzman hocalarımız bilgi ve deneyimlerini aktardı. Her biri, öğretmenlerin sorularını yanıtladı ve katılımcılarla etkileşim içinde oldu. Koordinatörler, bu öğretim üyelerine katılımlarından dolayı teşekkürlerini ileterek, gelişim sürecinin birlikte başarıyla geçirildiğini vurguladı.
Bu süreçte, öğretmenlerin sadece alıcı değil, aynı zamanda aktif katılımcılar olarak yer almalarının önemine değinildi. Bu iş birliği, eğitimde kalite ve sürekli gelişim adına atılan önemli bir adım olarak kayıtlara geçti. Başta her konuda desteklerini esirgemeyen sayın Kaymakamımıza ve emeği geçen her bir hocamıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.